Jesteśmy zespołem profesjonalnych i doświadczonych pedagogów, stawiających sobie za cel przede wszystkim podążanie za potrzebami dzieci. Wspieranie naturalnego rozwoju naszych podopiecznych jest motywem przewodnim w naszej codziennej pracy. Dostrzegamy potrzeby maluchów i towarzyszymy im w poznawaniu siebie oraz otaczającego je świata.

W naszych działaniach inspirujemy się przede wszystkim nurtem rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy oraz pedagogiki Montessori. 

W kontakcie z dziećmi stawiamy na komunikację pełną ciepła, empatii i życzliwości. Każde dziecko i każda sytuacja, w jakiej się znajdzie, traktowane są przez nas indywidualnie. Takie podejście daje naszym maluchom poczucie bezpieczeństwa i pomaga w  procesie świadomego zgłębiania rzeczywistości.

Nasze przedszkole umożliwia dzieciom naukę samodzielności, współpracę w grupie, naukę otwartości, refleksyjnego podejścia do codziennych doświadczeń, a przede wszystkim radosne i twórcze spędzanie czasu. Jesteśmy przekonani, że nauka przez zabawę pozwoli małym odkrywcom zbudować solidny fundament dalszego rozwoju.

W codziennej pracy bazujemy na koncepcji komunikacji sformułowanej przez Marshalla B. Rosenberga. Autor nazywa ją „językiem serca”, czyli mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie, żyją w harmonii i zawsze dochodzą do porozumienia. To właśnie porozumienie przyczynia się do osobistego spełnienia, nauki szacunku wobec siebie i innych, wspiera odwagę, pobudza kreatywność i daje poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia w Kids’ Academy prowadzone są w duchu pedagogiki Montessori. Tutaj dziecko jest autorem własnego rozwoju, bawi się i uczy się bez pośpiechu i presji. Poznaje zjawiska poprzez samodzielne doświadczanie ich. Odkrywa własne talenty, zainteresowania i umiejętności, bez narzucania ich ze strony dorosłych. Odkrywanie siebie pozwala dziecku kształtować nie tylko umysł, ale również ciało i osobowość.

Przedszkolaki każdego dnia spotykają się z językiem angielskim oraz drugim wybranym językiem obcym. Posiadamy autorski program nauczania, dzięki czemu umożliwiamy wszechstronny rozkwit językowy dzieci, będących na różnych etapach rozwoju psychoemocjonalnego i intelektualnego. Nauka języka odbywa się przy pomocy różnych narzędzi dydaktycznych, jak np. piosenka, rymowanka, drama, gry planszowe, multimedia, zagadki czy kolorowanki. Naszym celem jest możliwie największe zainteresowanie dziecka językiem obcym, poprzez różnokierunkową i wszechobecną zabawę edukacyjną.

Dodatkowo dwa razy w tygodniu dzieci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach z native speakerem, co naturalnie przybliża ich do poznania i opanowania języka obcego.

Ponieważ przykładamy dużą wagę do kształtowania w dzieciach postawy proekologicznej, każdego dnia spędzamy czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej wyciszającej zieleni, z dala od zgiełku ulicy i zanieczyszczonego powietrza. Co dzień sięgamy również po zdrową i naturalną żywność, bogatą w witaminy i minerały niezbędne do optymalnego rozwoju oraz wspierania układu odpornościowego naszych pociech.

Każdego dnia proponujemy naszym podopiecznym dodatkowe aktywności artystyczne, ruchowe, muzyczne. Organizujemy przedstawienia w specjalnie zaprojektowanej sali teatralnej, przygotowujemy koncerty, spotkania z muzykami, malarzami oraz innymi rzemieślnikami. Ponadto dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z gimnastyki artystycznej oraz ogólnorozwojowej, tańca współczesnego, rytmiki i logopedii.

Kiedy maluchy czują się zmęczone i potrzebują wyciszenia, mogą swobodnie skorzystać z miejsc przeznaczonych do wypoczynku i relaksacji zarówno w budynku jak i w ogrodzie. Wiosną i latem zapraszamy do strefy wypoczynku na hamaki i leżaczki.